Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

ROK SZKOLNY 2019/2020

PAŹDZIERNIK

  •  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Reprezentacja dziewcząt w składzie:
    Małgorzata Osiowy, Olga Żornaczuk, Nicola Nowak - I miejsce i kwalifikacje do Mistrzostw Powiatu.
    II miejsce reprezentacja chłopców składzie:
    Kacper Kasprzyk, Krzysztof Marzejon, Mateusz Zdrojewski
  • Final Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2019".
    Antonina Kasprzycka -Buc 5b oraz Jan Ostojski -Żurek 6a

 

LISTOPAD

  •  Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Tu Żyjemy" organizator MDK w Rumi
    Grand Prix - Natalia Niedźwiedź VIIB
    II miejsce - Aurelia Skowrońska VIIC
    Wyrożnienie- Klaudia Gliwińska VIIB

  • Uczennica klasy VII c  wzięła udział w II Przegląd Pieśni Patriotycznej w Wejherowie zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa p. Krzysztofa Hildebrandta.
    II miejsce.Olga Żornaczuk

 GRUDZIEŃ

  •  Konkurs plastyczno-historyczny "W poszukiwaniu własnych korzeni". 
    I nagrodę otrzymała Magdalena Siedlewska z klasy VII A,
    II nagrodę otrzymali Nikodem Duduś z klasy VII A, Dominik Bury z klasy VII B, Weronika Mielewczyk z klasy VII C,
    III nagrodę otrzymał Tymoteusz Baranowski z klasy VII C,
    wyróżnienie otrzymała Julia Wróbel z klasy VII C.

  • Międzyszkolny konkurs plastyczny „Ucieknij nałogom w pasje" – Temat „Moje hobby, moja Pasja"
    WIKTORIA SKWIERAWSKA VC - WYRÓŻNIENIE
    W kategorii klas VII i VIII
    NATALIA NIEDŹWIEDŹ VIIB - II MIEJSCE 
    HANNA MYŚLIŃSKA – WYRÓŻNIENIE

  •  Finał XX Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, pt. „Co nam w duszy gra?”. 
    Kategoria kl. 0-1,zespoły:
    II miejsce- „Kropeleczki”-SP 1
    Kategoria kl. 2-3, soliści
    III miejsce- Zofia Brechelke- SP 1 Rumia i Malwina Lenczowska- SP 1
    Zespoły
    III miejsce- „Nuteczki z Jedyneczki”- SP 1 Rumia, i „Pola i Ola”- SP 1 Rumia.
    Kategoria kl. 4-6,soliści
    II miejsce- Antoni Zalach- SP 1 Rumia i Hanna Duda- SP 1 Rumia
    Kategoria klas 7-8, zespoły
    I miejsce- „Dziewczyny z VII klasy”- SP 1 Rumia

  •   XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy
    Laura Sobolewska II miejsce, Jakub Nawrocki wyróżnienie.

  •  VII edycja konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego „Uzależnienia XXI w." o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez PZPOW w Wejherowie :
    Natalia Niedźwiedź z klasy VIIb - wyróżnienie
    W kategorii fotografia - Daniel Kwiek z klasy Vc- wyróżnienie 

  •  Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej w Redzie.
    Lena Kwiecień i Liliana Kupracz z klasy 4 C - II miejsce w kategorii duet, 
    Kinga Boszk z klasy 4 C - II miejsce w kategorii solo,
    Aleksandra Galuszka z klasy 6 B - III miejsce,
    Olga Żornaczuk z klasy 7 C zajęła - II miejsce  

LUTY

  •  Miejski przegląd pieśni kaszubskiej „Kaszëbskô Piesnia"- udział

  • XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego Alfik.
    Amelia Purol z kl. 2a (3 miejsce w województwie)
    Nina Niesiołowska z kl. 2a (17 miejsce w województwie).
    Konrad Walasek z kl. 2a (22 miejsce w województwie) i
    Krzysztof Myśliński z kl. 2b (25 miejsce w województwie)
    W klasach III najlepszy wynik osiągnęła
    Nadia Karolak z klasy 3d ( 100% - 1 miejsce w województwie, 1 miejsce w kraju
    Paweł Grzenkowicz z kl. 3a (5 miejsce w województwie),
    Oliwier Skotnicki z kl.3a (53 miejsce w województwie),
    Amelia Siedliska z kl. 3b (19 miejsce w województwie),
    Zuzanna Cholewińska z kl. 3b (43 miejsce w województwie),
    Antonina Pierścieniak z kl. 3b (47 miejsce w województwie),
    Karolina Hrynkiewicz z kl. 3d (13 miejsce w województwie)
    Natalia Kotarba z kl. 3b (74 miejsce w województwie)

 MARZEC

  •  XXII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego z cyklu „Hej, Kaszuby, jak Wy cudne..."
    Hanna Bednarczyk – oddział przedszkolny - laureatka II miejsca
    Amelia Purol – klasa druga – laureatka I miejsca
    Natanael Ryta – klasa trzecia – laureat I miejsca
    Wiktoria Dmowska – klasa trzecia – laureatka III miejsca

  • I Miejski Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Żyję zdrowo i ekologicznie".
    drużyna znaszej szkoły w składzie: Tomasz Dorosz oraz Marcel Podgórny- I miejsce

  • Szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego dla klas II i III.
    Do finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:
    Klasy II
    Amelia Purol- kl. II a
    Pola Dutkiewicz- kl. II c
    Marta Daniel- kl. IId
    Klasy III
    Julia Szaniawska- III c
    Sebastian Szreder- III c
    Nadia Karolak- III d

  • Powiatowe Drużynowe Igrzyska Dzieci w pływaniu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: R.Kryś, B.Kryś, T.Dorosz, Sz.Niemczyk, W.Osiowy, J.Piotrowski, K.Fifielski, C.Kulling i D.Tymoshchuk, I miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego.
  • XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla klas II-III zorganizowanym przez SP nr 6 w Rumi.
    Malwina Lenczowska  II c - III miejsce

  • XIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Mieszkańcy Ziemi” pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty
    etap powiatowy – I miejsce – Wiktoria Skwierawska Vc, Maja Trafna VIIc
    III miejsce – Daniel Kwiek Vc.

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

CZERWIEC

  • Laureaci II Gali najlepszych matematyków w Rumi.
    Julia Rąpała  kl.VIIIa,
    Maciej Neyman klasa Vb
    Piotr Sokołowski klasa IVa

  • II Mistrzostwa Rumi w "Dwa ognie" dla klas trzecich uczniowie klasy III a i  III b – I miejsce

MAJ

  •  Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas V "Dziewiątka"
    Michał Dulas klasa VD - II miejsce
    drużyna w składzie: Michał Dulas, Maciej Neyman  VB, Łukasz Potracki VD i Marcel Malec VC -  III miejsce.

  • Eliminacje miejskie do XLVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kaszubskiej „Rodnô Mòwa"
    W kategorii klas I-III Zuzanna Bednarska z kl.II d -  II miejsce oraz III miejsce w etapie powiatowym,
    Wiktoria Dmowska z kl.II a -  wyróżnienie.
    Angelika Kummer z klasy III Gim. -II miejsce.

  • Eliminacje powiatowe do XLVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kaszubskiej „Rodnô Mòwa"
    Zuzia Bednarska z kl. II d - III miejsca.

  • Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym „Mądra główka - łamigłówka logopedyczna" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 40 w Gdyni.
    Laura Wiśniewska z klasy Ic -  II miejsce

KWIECIEŃ

  • Konkurs na pisankę wielkanocną 3D organizowanym przez RIVIERĘ w Gdyni

NAGRODA JURY  za kreatywność, unikalny projekt plastyczny, kreatywność, zdolności manualne i doskonałą pracę zespołową - Natalia Hinz, Julia Boike, Marie Donaldson, Olivia Aslan, Natalia Krasnodębska

  • XXVIII Ogólnopolski finał  Odysei  Umysłu.
    drużyna z klasy IV a w składzie: Paweł Dorosz, Róża Drozdowska, Marta Kalandyk, Cezary Kulling, Maksymilian Pasieczny, Maja Skiba, Michał Wyłupek - finaliści
  • XVII Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas II i III „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY"
    Szymon Kupski kl. II c -  II miejsce

  • II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-FIZYCZNY DLA KLAS VIII I GIMNAZJUM.
    Julia Rąpała, Joanna Ślubowska i Paweł Kardas kl. VIIIa -  III miejsce

 

MARZEC

  •  Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu „MATGEO" dla uczniów klas V
    Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi  - IV miejsce

  • XXI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z cyklu „Hej Kaszuby, jak Wy cudne".
    Amelia Purol  Ia – I miejsce
    Zuzanna Czaja III B - Wyróżnienie

  •  16 Miejski Konkurs Wiedzy Przyrodniczej pod hasłem „Ziemia- nasza planeta".
    Małgorzata Osiowy VIc -  III miejsce

LUTY

  • Miejski Turniej Scrabble
    Drużyna : Milena Franiak, Joanna Ślubowska – II miejsce

  • XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Listening and Reading Comprehension ". Marta Robakowska  VIII a – II miejsce

STYCZEŃ

  • Międzyszkolny Konkurs "Piękna nasza Polska cała" dla klas czwartych
    Hanna Duda  kl. IV c – wyróżnienie
    Tymon Łopatniuk z kl. IVg – wyróżnienie

  • Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym pt: „Drugie życie odpadów".
    Magdalena Bodnar  III c - I miejsce oraz specjalna nagroda  Burmistrza Miasta Rumi. w kategorii klas 0 – III,
    Lena Kwiecień z klasy III c - II miejsce w tej samej kategorii
    Milena Bodnar z O C-  wyróżnienie.

    W kategorii klas IV – VIII VI c
    Weronika Mielewczyk – II miejsce
    Julia Maślikiewicz - II

  • Ogólnopolskim konkurs poetycki na napisanie kolejnej zwrotki pastorałki „ OJ Maluśki, Maluśki".
    Wiktoria Dmowska IIa – I miejsce
    Igor Patelczyk  V b -  II miejsce.

GRUDZIEŃ

  • „Ucieknij nałogom w pasje" – Temat „Szczęście" Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:
    Dawid Bury  IVc- I miejsce
    Hanna Myśliwska VIb - wyróżnienie

  •  XIX Międzyszkolny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Muzyczne Zoo"
    W kategorii klas 0- I - soliści
    II miejsce- Malwina Lenczowska- SP 1 Rumia
    W kategorii klas II – III- zespoły
    III miejsce- „Kaczuszki" SP 1 Rumia
    W kategorii klas IV- VI- soliści
    I miejsce- Wiktoria Dombrowska- SP 9 Rumia oraz Antoni Zalach- SP 1 Rumia
    II miejsce- Hanna Duda- SP 1 Rumia
    III miejsce- Magdalena Siedlewska SP 1 w Rumi

LISTOPAD

  • Wojewódzkim konkurs plastyczno - fotograficzny " Uzależnieniom mówimy NIE". 
    Natalia Niedźwiedź  VIb - III miejsce w kategorii plakat.

  •  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej "Be a poet"
    II miejsce zajęła Antonina Chaber SP1
    III miejsce-  Marta Kalandyk IVa

  •  Powiatowy Konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowy „UZALEŻNIENIA XXI WIEKU" o zasięgu wojewódzkim

    Jan Ostojski-Żurek
     (klasa Va) - I miejsce w kategorii FILM
    Aurelia Skowrońska (klasa VI c) - III miejsce w kategorii PLASTYKA klasy 4 - 6
    Piotr Rajtar (klasa VI d) - wyróżnienie w kategorii PLASTYKA klasy 4 - 6
    Oskar Wiński (klasa VI a) - II miejsce w kategorii PLASTYKA klasy 4 – 6

  •  Wojewódzki konkurs pod hasłem „Jan Paweł II i wielkie tematy” w finale kategorii twórczości poetyckiej:
    I miejsce – Weronika Jelińska kl. V b,
    II miejsce – Aleksandra Gałuszka kl. V b,
    III miejsce – Agata Jachowska kl. VIII a;
    wyróżnienie w kategorii twórczej - Antonina Kasprzycka-Buc z kl. IVb
    wyróżnienie w kategorii recytacji poezji - Natalia Dampc-Woś z kl. IV e.

PAŹDZIERNIK

  • II Festiwalu Nauk Przyrodniczych
    Drużyna w składzie: Milena Franiak, Paweł Kardas i Julian Borkowski (uczniowie kl. VIIIa)  - I miejsce

  • XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Matematyczno-Historycznej „ Z matematyką po regionie"
    Drużyna klasy VIIa  Julia Rapała, Joanna Ślubowska i Mikołaj Stewa – I miejsce

  •  Międzyświetlicowy Konkurs „Kartka urodzinowa dla ojczyzny”
    Zuzanna Wolska ex aequo Natalia Laszkowska -III miejsce
    Fabian Przychodzeń  - III miejsce
    Borys Jagiełło – wyróżnienie