LEKCJE Z BAJKI

Wświetlicy szkolnej odbyły się drugie zajęcia w ramach projektu Fundacji Kulczyk pt. ''Porozmawiajmy o emocjach - lekcje z bajki''. Tym razem lekcja poświęcona była poczuciu przykrości oraz zadowolenia z siebie. Uczniowie poznali bajkowego bohatera - kanczyla, który nie mógł uwierzyć w swoją wartość. Podczas różnych aktywności dzieci starały się wskazać cechy, które wyróżniały zwierzę a także dzieliły się swoimi umiejętnościami czy zaletami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

MIKOŁAJKI

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny MIKOŁAJA. Każdemu z nas kojarzy się ze ŚWIĘTYM, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym roku podczas Mikołajek w świetlicy szkolnej dzieci poznały legendę o św. Mikołaju, wysłuchały opowiadania pt.: "Pracowity dzień św. Mikołaja", a także wykonały przepiękne prace plastyczne. Nie zabrakło okolicznościowych piosenek, quizów i wesołych zabaw w sali gimnastycznej. No i najważniejsza sprawa, świetliczaki otrzymały duuuuży prezent, a w nim wspaniałe laleczki, klocki i akcesoria do zabaw tematycznych. To był dzień pełen cudownych wrażeń.

KOLOROWY TYDZIEŃ - ŻÓŁTY I BIAŁY

W świetlicy dzisiaj przeważa kolor żółty i biały, dzieci w tym kolorze warzywa i owoce zajadały. Były: papryka, banan i kwaśna cytrynka, ale spójrzcie - nie skrzywiła się ani jedna minka. Wszyscy wiedzą że jedząc witaminki o każdej porze, będziemy zawsze w doskonałym humorze. Spróbujcie - do odważnych świat należy!

ANDRZEJKI

Andrzejki w świetlicy szkolnej.Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Tego dnia mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać . Dzieciaki mogły również powróżyć sobie z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Pląsy przy muzyce i wróżby z wosku były dopełnieniem tego niezwykłego dnia pełnego różnych niespodzianek. Bawiliśmy się wyśmienicie.

OGRZEJMY INNYCH DOBROCIĄ SERCA

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji na rzecz bezdomnych i potrzebujących, której koordynatorami są nauczyciele świetlicy szkolnej. Zbieramy czapki, szaliki i rękawiczki. Bezdomni, biedni, potrzebujący, to przecież ludzie tacy sami jak my - noszacy tylko różny bagaż doświadczeń i mający nieco inną historię swojego życia. Chcemy im pomóc i chcemy to zrobić razem z Wami. Włącz się i zaproś znajomych do przyłączenia się do akcji. Nie myśl tylko o sobie, ale zrób coś dla drugiego człowieka. Nawet, jeżeli masz masę problemów - oderwij się od nich na chwilę, bo dobro zawsze wraca!
Zbiórka potrwa do 15 grudnia.

PROGRAM PANDA

Świetliczaki ukończyły I moduł Międzynarodowego Projektu Emocja. W ramach Projektu WWF Program z Pandą zapoznały się z przewodnikiem nterwencyjnym. Wiedzą już jakie sytuacje są niebezpieczne dla przyrody i jak należy postępować, gdy są ich świadkami.