Jesteśmy różni, lecz równie ważni

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjno-Społecznym "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Celem projektu było podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu i Zespólu Aspergera. Projekt umożliwił kształtowanie postaw społecznych budujących wrażliwość dzieci, empatię i szacunek wobec innych osób.

ZAJĘCIA ZDALNE

Od 23 marca zajęcia świetlicowe odbywają się w aplikacji Teams. Szczegółowy plan spotkań poszczególnych zespołów dostępny jest w kalendarzu Teams. Zapraszamy na zajęcia.????

DZIEŃ KOTA

W dniu 17 lutego w świetlicy odchodziliśmy dzień kota. ????
Z tej okazji w świetlicy pojawiły się koty, kotki, koteczki i kocurki. Dzień pełen był wesołych zabaw i upłynął nam w radosnej atmosferze. ????????

WALENTYNKI

Walentynki w świetlicy wywołały radosny nastrój i zachęciły nas do działania, aby w różnoraki sposób wyrazić uczucia przyjaźni i sympatii. Miłe listy w Poczcie Walentynkowej i serduszka własnoręcznie wykonane przypomniały wszystkim, że dobrze jest sprawiać radość innym.❤❤❤

TŁUSTY CZWARTEK

Wszyscy je lubią,

Starsi i dzieci,

A na ich widok,

Aż ślinka leci.

W świetlicy z okazji Tłustego Czwartku zajadaliśmy się pączkami, które przygotowały nam panie z kuchni, a na zajęciach plastycznych „upiekliśmy” smacznie wyglądające donaty z różnokolorowymi posypkami.

ŚWIETLICOWY BAL KARNAWAŁOWY

W związku z ograniczeniami oraz stosowaniem procedur dotyczących postępowania w okresie pandemii, Bal Karnawałowy w świetlicy wyglądał w tym roku zupełnie inaczej. Podzieliliśmy go na pięć części i w każdym dniu tygodnia bawiliśmy się w małych grupach inaczej.

Poniedziałek – Bal Przebierańców: wiecie co sprawiły nasze karnawałowe przebrania?

Że niektórzy zmienili się nie do poznania.

A taneczne wygibasy

prezentowali uczniowie z każdej klasy.

Karnawał na świecie: weneckie maski i karnawał w Rio

zachęcił do tańca niejedno trio.

Wtorek – Dzień Śmiesznych Skarpetek. Poznaliśmy historię, znaczenie i kilka ciekawostek dotyczących skarpetek. Była prezentacja, śmiechu co niemiara, miała szansę „zabłysnąć” każda skarpetkowa para.

Środa – Piżama Party pozwoliło nam na kilka chwil kołysankowych, wykonaliśmy również kilka układów tanecznych korzystając z prezentacji multimedialnej. Zaprezentowaliśmy swoje ulubione nocne stroje i zwróciliśmy uwagę na znaczenie snu w życiu człowieka.

Czwartek – Dzień Kapeluszowy. Nakrycie głowy to wspaniała, a także osłona przed letnimi , silnymi promykami słońca. Poznaliśmy ciekawostki i rodzaje kapeluszy, które noszą ludzie z różnych krajów na całym świecie. Każdy miał możliwość uczestniczyć w kapeluszowych zabawach i konkursach.

Piątek – Dzień Szalonych Fryzur. Dzieci zaprezentowały wspaniałe fryzury, które wprawiły nas w zachwyt i ... osłupienie. Kreatywność dzieci i ich pomocników – rodziców – była na szóstkę. Zwróciliśmy również uwagę na to, że higiena i dbałość o włosy to bardzo ważna sprawa.

Gratulujemy dzieciom zaangażowania i wspaniałej postawy, a rodzicom dziękujemy za wsparcie, pomoc i współpracę – nauczyciele świetlicy szkolnej.