Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

 

 

ZWIASTUNY WIOSNY

Świetliczaki wybrały się dzisiaj na spacer w celu zakupu kwiatków do donic przed świetlicą. Po drodze do sklepu ogrodniczego poszukiwaliśmy oznak wiosny. Odnaleźliśmy już zwiastuny wiosny: przebiśniegi, krokusy i stokrotki. Poczuliśmy, że wiosna jest tuż tuż... ????????????????????‍????‍????????

WIOSNA, WIOSNA

Świetliczaki wybrały się dzisiaj na spacer w celu zakupu kwiatków do donic przed świetlicą. Po drodze do sklepu ogrodniczego poszukiwaliśmy oznak wiosny. Odnaleźliśmy już zwiastuny wiosny: przebiśniegi, krokusy i stokrotki. Poczuliśmy, że wiosna jest tuż tuż... ????????????????????‍????‍????????

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

28 lutego w świetlicy szkolnej, uczniowie klas I-III (grupa I) w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostali wprowadzeni do świata projektowania przestrzennego. Odkryli podstawowe zasoby programu TINKERCAD - niezwykle intuicyjnej aplikacji online, służącej projektowaniu 3D. Podczas burzy mózgów dzieci starały się zdefiniować pojęcie projektowania, wskazywały na przedmioty, które w ich otoczeniu zostały zaprojektowane. Następnie uczniowie zastanawiali się nad istotą umiejętności projektowania w procesie powstawania produktów. W części praktycznej natomiast ćwiczyli wykorzystanie kilku podstawowych funkcji i narzędzi wbudowanych w oprogramowanie: umieszczali na płaszczyźnie roboczej wybrany obiekt oraz zmieniali jego kolor. Niewątpliwie technologia nie jest dzieciom obca, widząc jak sprawnie korzystają z nowego oprogramowania.

MISTRZOWIE PLANOWANIA

27 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu pt. ‘’Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?". Podczas lekcji zatytułowanej ‘’Jak wspólnie zapracować na sukces’’, uczniowie zapoznali się z zagadnieniem współpracy biorąc udział w zabawach drużynowych. Obejrzeli także filmik edukacyjny, otrzymując dodatkową dawkę wiedzy na temat ważnych ról pełnionych w zespole. W trakcie dyskusji zastanawiali się nad pozytywnymi stronami współdziałania. Stworzyli także ‘’kodeks dobrej współpracy’’. W podziale na poszczególne role, zbudowali także ‘’mur’’ według wspólnie uzgodnionego projektu. W efekcie uczniowie zrozumieli, iż współdziałanie to klucz do tworzenia wewnętrznych więzi wśród członków grupy. Ułatwia utożsamienie się z drużyną, gwarantując sprawne funkcjonowanie zespołu i osiągnięcie zamierzonego efektu wspólnych działań.

WALENTYNKI

Walentynkowy czas w świetlicy był okazją do wspaniałej zabawy. ????
Odbyło się wiele zabaw, gier i konkursów. Poszukiwaliśmy brakujących postaci do zakochanych bajkowych par. Wykonaliśmy matematyczne łamigłówki. Najwięcej radości przyniosła nam zabawa Lubię Cię bo jesteś... To był serdeczny i bardzo wesoły czas.

KARMNIKI DLA PTAKÓW

Zima długa i surowa,
naszym ptaszkom???? ziarno chowa.
Nakarm ptaszki mój kolego,
a tym sprawisz coś dobrego.
Świetliczaki wykonały nietypowe karmniki dla ptaków, dowiedziały się przy tym zadaniu jak dokarmiać ptaki.