DZIEŃ MISIA

Jest taka zabawka ma świecie, wszyscy o niej dobrze wiecie. Ma dwie łapki, brzuszek, uszka i jest mięciutki jak poduszka. Każdy człowiek, mały, duży wie do czego misio służy. ???? Tydzień misiowy był okazją do wielu różnych zabaw. Oglądaliśmy różne bajki i prezentacje, poznawaliśmy misiowych bohaterów, rozwiązywaliśmy zagadki i quizy, wykonywaliśmy portrety naszych przytulanek, powstały misie z krepy oraz różnych materiałów. W piątek odbył się misiowy bal. To był pasjonujących tydzień. ????

JESTEŚMY HONOROWYMI DARCZYŃCAMI

Świetlica szkolna otrzymała dyplom honorowego darczyńcy za otwarte serce ???? i wsparcie materialne udzielone łaźni dla bezdomnych Boża Przystań. Przypominamy, że zbiórka darów trwa nadal. Potrzebne są jednorazowe maszynki do golenia, zimowe kurtki, ciepła bielizna, skarpety i obuwie. DOBRO POWRACA. ????????????

PIECZENIE GOFRÓW

Gofry w świetlicy – zdrowsza wersja deseru
W piątek, 25 października dzieci wspólnie z nauczycielami przygotowały w ramach projektu ‘’Żółty talerz’’ zdrowszą wersję deseru - pyszne gofry na bazie kefiru i naturalnych składników pozbawionych barwników, wszelkich ulepszaczy i konserwantów. Wykorzystaliśmy w tym celu sprzęt, który szkoła otrzymała w ramach programu ‘’Laboratoria przyszłości’’. Uczniowie bardzo angażowali się we wszelkie czynności związane z wykonaniem gofrów, a następnie z wielkim apetytem przystąpili do konsumowania swoich kulinarnych wytworów. Wszystkim deser wybitnie smakował. Pełna fotorelacja

WIZYTA NA CMENTARZU

Spacer alejkami pobliskiego cmentarza był dla uczniów świetlicy okazją do głębokich przeżyć, wprowadził ich w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Uczniowie zapalili znicze, postawili kwiaty na grobach nauczycieli, którzy uczyli kiedyś w naszej szkole.

POROZMAWIAJMY O WARTOŚCIACH

Pierwsze zajęcia w ramach projektu ‘’Porozmawiajmy o wartościach’’ w świetlicy.
We wtorek odbyły się w świetlicy pierwsze zajęcia w ramach projektu ‘’Porozmawiajmy o wartościach’’ Fundacji Kulczyk. Uczniowie wysłuchali bajki o chmurce, która stała się punktem wyjścia do rozmowy o życzliwości, sytuacji życiowej i potrzebach innych ludzi, unikaniu ocen i pomaganiu. Wspólnie stworzyli charakterystykę swojego kolegi/koleżanki, rozwiązali zakodowane hasło: ‘’Warto pomagać’’, a na zakończenie wykonali piękne prace na podstawie wysłuchanego utworu.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

KUCHCIKOWO W ŚWIETLICY