CELE PROJEKTU

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Celem projektu jest przede wszystkim promowanie kultury, kontaktu ze sztuką, wychowanie w duchu wartości, zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego. W ramach realizacji projektu klasa 1D wykonała "Kodeks dobrego zachowania". Uczniowie przypomnieli siebie o zasadach panujące w kasie i konsekwentnym przestrzeganiu ich jednocześnie rozwijając umiejętności artystyczne.

WIZYTA NA CMENTARZU

Uczniowie naszej szkoły wykonali kolejne zadanie w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy". Wspólnie z wychowawcami odwiedzili pobliski cmentarz, zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy. Obserwowali także postawę i pracę porzadkowe innych osób na cmentarzu. Swoim zachowaniem okazali zmarłym szacunek i pamięć.

PERŁY REGIONU

Klasa 2D wykonała zadanie nr 2 „Perły regionu” biorąc udział w wycieczce do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, miejsca związanego z kulturą regionu. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii o Kaszubach. To właśnie tutaj znajduje się m.in. Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, rekonstrukcja Bunkra Gryfa Pomorskiego. Naszym uczniom szczególnie spodobał się Dom do Góry Nogami i Kaszubski Świat Bajek. Wędrowaliśmy wąskimi ścieżkami i odkrywaliśmy kolejne bajki i baśnie. Na zakończenie wspólnie z przewodnikiem zaśpiewaliśmy ,,kaszubskie nuty,,.