Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

W ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klasy 1d wykonali zadanie z modułu III "Kochamy babcie i dziadków" - wspólnie przygotowaliśmy laurki wraz z życzeniami oraz portrety babci i dziadków, tym samym okazując szacunek i empatię osobom starszym. Rozwijaliśmy poczucie estetyki i talenty. Wszystkim babciom i dziadkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta.

MISTRZOWIE PĘDZLA

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” – „W krainie muz: Mistrzowie pędzla” uczniowie klasy I b z wielką radością i zaangażowaniem „wcielili” się w twórców malarstwa pejzażowego. Najpierw oczywiście poznali owo pojęcie „pejzażu”, obejrzeli niezwykłe dzieła mistrzów malarstwa i… zapragnęli malować swoje wizje bazując na dziełach takich geniuszy jak chociażby Vincent van Gogh. Było twórczo, aktywnie i ciekawie. Zresztą zobaczcie sami.

WIZYTA NA CMENTARZU

Uczniowie naszej szkoły wykonali kolejne zadanie w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy". Wspólnie z wychowawcami odwiedzili pobliski cmentarz, zapalili znicze na grobach nieznanych żołnierzy. Obserwowali także postawę i pracę porzadkowe innych osób na cmentarzu. Swoim zachowaniem okazali zmarłym szacunek i pamięć.

PERŁY REGIONU

Klasa 2D wykonała zadanie nr 2 „Perły regionu” biorąc udział w wycieczce do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, miejsca związanego z kulturą regionu. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii o Kaszubach. To właśnie tutaj znajduje się m.in. Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, rekonstrukcja Bunkra Gryfa Pomorskiego. Naszym uczniom szczególnie spodobał się Dom do Góry Nogami i Kaszubski Świat Bajek. Wędrowaliśmy wąskimi ścieżkami i odkrywaliśmy kolejne bajki i baśnie. Na zakończenie wspólnie z przewodnikiem zaśpiewaliśmy ,,kaszubskie nuty,,.

CELE PROJEKTU

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Celem projektu jest przede wszystkim promowanie kultury, kontaktu ze sztuką, wychowanie w duchu wartości, zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego. W ramach realizacji projektu klasa 1D wykonała "Kodeks dobrego zachowania". Uczniowie przypomnieli siebie zasady panujące w kasie i konsekwentnym przestrzeganiu ich jednocześnie rozwijając umiejętności artystyczne.