ERASMUS+

,,Your  Region in the Middle Ages”, czyli ,,Twój region w epoce średniowiecza” to  tytuł  europejskiego projektu  Erasmus +, w którym biorą udział uczniowie naszej szkoły.  Przedsięwzięcie  trwa od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2022r.

W ramach działań projektowych wykonywanych we współpracy ze szkołami z Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii młodzież będzie zgłębiała zagadnienia związane z epoką średniowiecza.  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzą między innymi hiszpańską Majorkę czy włoską Perugię, gdzie zapoznają się ze średniowieczną kulturą  tych miejsc, która nadal jest obecna w architekturze, sztuce, zwyczajach oraz języku. Europejscy partnerzy będą także gościć w Rumi i zapoznawać się z  dziedzictwem  średniowiecza na Pomorzu.  Obecnie uczniowie przygotowują prezentacje na temat  swoich  miast i szkół, aby przybliżyć je pozostałym uczestnikom projektu, a także pracują nad tworzeniem logo przedsięwzięcia. Terminy wizyt są uzależnione od sytuacji pandemicznej w Europie, ale miejmy nadzieję, że przebiegną pomyślnie i uda nam się spotkać nie tylko wirtualnie.

REKRUTACJA DO PROGRAMU

Ogłaszamy nabór do programu Erasmus+.

Zapraszamy uczniów klas 7. Jeśli jesteś otwarty i kreatywny, lubisz historię, chesz rozwijać znajomość języka angielskiego i   poznawać nowych ludzi, to ten program jest dla Ciebie!

Praca w grupie to Twój atut?

Zgłoś się do programu!Smile

Szczegóły w REGULAMINIE

KONKURS NA LOGO PROGRAMU

Konkurs na logo projektu rozstrzygnięty!

Autorem zwycięskiego loga jest Tomek Dorosz z klasy 7f. Jego praca będzie reprezentować naszą szkołę w międzynarodowym konkursie na logo projektu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!