Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

PASZPORT CZYTELNICZY

Z okazji zbliżających się wakacji proponujemy Wam akcję czytelniczą pod hasłem „Paszport czytelniczy”. Wydrukujcie paszport ( ZAŁ.) i wypełnijcie go Waszymi literackimi podróżami. A po wakacjach pochwalcie się efektami w bibliotece szkolnej.

Życzymy Wam wspaniałych wrażeń, cudownych chwil i owocnego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu. 

p. Ania i p. Gosia z biblioteki szkolnej

POŻERACZE KSIĄŻEK

Zakończyliśmy II edycję akcji „Klub Pożeracza Książek”.

Największymi Pożeraczami w tym roku szkolnym zostały Emilia Brzozowska kl. 3a, Karolina Włodarczyk kl. 4b i Nadia Karolak kl. 4d. Za udział dziękujemy Magdalenie Bodnar kl. 5c i Leonowi Romatowskiemu kl. 2d. Dodatkowo wielkie brawa dla Amelii Purol kl. 3a oraz Antoniego Zalacha kl. 6d, naszych ubiegłorocznych Pożeraczy, którzy w tym roku pisali dla Was recenzje ciekawych książek.

Wszystkim Pożeraczom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Od poniedziałku wystartował w bibliotece szkolnej kolejny moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pod hasłem „Supertajny projekt”. Rozmawialiśmy o znanych nam superbohaterach i ich mocach oraz dowiedzieliśmy się, że każdy z nas zna co najmniej jednego superbohatera... Mamę, Tatę, Babcię, Dziadka, starszą siostrę lub brata, przyjaciela... A czy Wy też znacie jakiegoś superbohatera?

23 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W piątek obchodziliśmy w naszej bibliotece szkolnej Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na przedszkolaki czekało wiele atrakcji – ciekawe książki, gry i zabawy, filmy edukacyjne oraz bajka... Jak zawsze bawiliśmy się wszyscy wspaniale.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2021 - TERAZ JEST CZAS NA CZYTANIE!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia 2021r.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.

Światowy Dzień Książki 2021 – teraz jest czas na czytanie!

W 2020 oraz w 2021 roku obchody Światowego Dnia Książki odbywają się w szczególnych okolicznościach. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie tradycyjnych konferencji prasowych i spotkań autorskich. Rynek książki stanął na rozdrożu. Twórcy, wydawcy i księgarze codziennie muszą mierzyć się z trudnościami spowodowanymi obostrzeniami prawnymi i społecznym dystansowaniem.

Jednocześnie właśnie okres, gdy wielu z nas musi wciąż przebywać w domu, to dobre chwile, by nadrobić czytelnicze zaległości. Być może takich wyjątkowych okoliczności potrzebował Światowy Dzień Książki, by świętowanie odbyło się zgodnie z literackim duchem. Bez fetowania i szampana, za to z kubkiem kakao i przy dobrej książce w domowym zaciszu.

W 2020 roku Polska Izba Książki wystosowała do wydawców i księgarzy list, w którym powołuje się na UNESCO. Pozwolimy sobie przytoczyć wspaniały i krzepiący fragment: „Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020 możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni”.

(źródło: https://www.gandalf.com.pl/blog/swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich/)

Zapraszamy do zabawy:

https://view.genial.ly/6076b1ef1944d60d2295e1fd/interactive-content-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich?fbclid=IwAR1yNjG53kRgULHi1F-iIo9kMGW1voX2JGJY1o7OQDJpIRQbe_xYcmilOmA

https://view.genial.ly/5ea13038d407580db9e21073/presentation-swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich

 

 

 

DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW ZOO

Każdego roku 8 kwietnia obchodzimy Dzień Miłośników Zoo, który zachęca nas do odwiedzenia naszego najbliższego ogrodu zoologicznego. Co roku miliony osób odwiedzają zoo i poznają życie egzotycznych zwierząt.

My zachęcamy Was do lektury czasopism „Kumpel” i „Victor Junior” dostępnych w naszej szkolnej bibliotece, w których znaleźć można stałe rubryki poświęcone różnym zwierzętom, a także książki o tej tematyce.

Możecie również odwiedzić zoo online: https://zoo.gda.pl/edukacja/ , https://zoo.waw.pl/edukacja/oferta-edukacyjna , https://www.opole.pl/wirtualne-spacery/zoo_prezentacja/index.html