WAKCJE Z KSIĄŻKĄ

Życzymy słonecznych wakacji z wieloma wspaniałymi przygodami

- tymi prawdziwymi oraz na kartach Waszych ulubionych książek.

NAJLEPSI "POŻERACZE KSIĄŻEK"

Zakończyliśmy III edycję akcji „Klub Pożeracza Książek” organizowaną przez bibliotekę we współpracy ze świetlicą szkolną.

Największymi Pożeraczami w tym roku szkolnym zostali: Czytaj więcej

FESTYN Z OKAZJI 105 - LECIA SZKOŁY

Podczas obchodów 105 lecia szkoły i festynu rodzinnego w naszej bibliotece na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Mogli obejrzeć trzy wystawy :

- Materiałów archiwalnych wypożyczonych ze Stacji Kultura ,

- Nasze bibliotecznej naj...,

- Patron Roku 2022 - Józef Wybicki.

Nasi goście mogli też wypocząć na leżakach i kanapie z książkami wybranymi podczas akcji Boockrossingu. Natomiast najmłodsi z wielką ochotą kolorowali zakładki i próbowali swoich sił tworząc wzory na tabliczce magnetycznej.

UWAGA!

Biblioteka szkolna – terminy oddawania książek

• do 20.05 wypożyczanie książek,
  • od 23.05 do 10.06 - wypożyczamy tylko lektury,
  • do 10.06  należy oddać beletrystykę,
  • do 15.06  należy oddać lektury.

Podręczniki – zwroty wg harmonogramu – cała klasa w wyznaczonym terminie:

w dniach od 06.06. - do 15.06.2022 r.

Klasy 3 i 6 – podręczniki zostają u uczniów (nie są zwracane do biblioteki szkolnej)

KLUB POŻERACZA KSIĄŻEK - ZBLIŻA SIĘ FINAŁ

Kochani Pożeracze Książek!
Wielkimi krokami zbliża się finał projektu "Klub Pożeracza Książek".
Na Wasze Spisy Pożartych Książek czekamy w bibliotece lub świetlicy szkolnej do 23.05.22r.

BIBLIOTECZNY MAJ

Maj tradycyjnie już kojarzy się ze świętem książki, bibliotek i bibliotekarzy.
W całym kraju odbywają się wtedy imprezy związane z książką.
Tak też było u nas w bibliotece.
Uczniowie klas trzecich mogli na zajęciach bibliotecznych zapoznać się z pracą bibliotekarza i z naszymi zbiorami oraz obejrzeć prezentację o dziejach pisma i książki.
Dodatkowo nasi czytelnicy świetnie bawili się słuchając Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek.Mogli też obejrzeć mini teatrzyk skarpetkowy, a potem go zilustrować. Tegorocznemu świętowaniu towarzyszyła też wystawka Nasze bibliotecznej naj... Dziękujemy czytelnikom za życzenia i miłe słowa, których wiele usłyszałyśmy w maju.