Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w Dzień Pluszowego Misia biblioteczny Kubuś Puchatek odwiedził naszych małych czytelników. Tym razem towarzyszył mu jego przyjaciel ze Stumilowego Lasu - Królik. Ich wizyta wywołała wiele radości i uśmiechów na dziecięcych buziach. Efektem spotkań są piękne misiowe ilustracje. Galeria

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bawią i uczą, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się kolorowy i radosny. 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym to święto przedszkolaki z grup 0a i 0b zostały zaproszone do naszej biblioteki. Miały okazję zobaczyć teatrzyk kamishibai „O Czerwonym Kapturku” i zatańczyć do utworu do tej bajki oraz wysłuchać głośnego czytania historii „O dobrym wilku”. Pod koniec spotkania rozmawialiśmy o ich ulubionych bajkach, o tym jak wspaniale jest spędzać czas poznając kolejne historie, które pokazują jak odróżnić dobro od zła, o niesieniu pomocy, czy współczuciu. Po dniu pełnym radości i zabawy dzieci wykonały ilustracje swoich ulubionych postaci, które stworzyły piękne wystawy. Pełna fotorelacja

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na dzieci czekało wiele bibliotecznych zadań do rozwiązania – zagadki, rozsypanki literowe i sylabowe, kodowanie. Z wielką uwagą wysłuchały bajki „O rybaku i złotej rybce” w teatrzyku kamishibai. Zapoznały się z regulaminami obowiązującymi w bibliotece i zasadami korzystania z niej. Następnie w obecności Pana Dyrektora i Pań Wicedyrektor złożyły uroczystą przysięgę i mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę jako pełnoprawni czytelnicy.
Na koniec każdy uczeń otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Mała książka wielki człowiek” finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Instytutu Książki oraz „małe co nieco” od naszego Kubusia Puchatka. ????
Zyskaliśmy nowych, samodzielnych czytelników, którym życzymy wielu wspaniałych chwil z książką.
Pełna fotorelacja

PODZIĘKOWANIE

KLUB POŻERACZA KSIĄŻEK

Zapraszamy do 4 edycji Klubu Pożeracza Książek :)

KOMIKSY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Egmont udało nam się pozyskać do biblioteki szkolnej 8 bezpłatnych egzemplarzy komiksów dla najmłodszych czytelników.