WESOŁYCH ŚWIĄT!

Z najlepszymi życzeniami od pań Ani i Gosi z biblioteki ????⛄????

ŚWIAT BAJKI - MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Jak co tydzień p. Ania z biblioteki wprowadziła nas w świat bajki. Tym razem udaliśmy się do kraju św. Mikołaja ????????

KONKURS FOTOGRAFICZNY "JAK JA CZYTAM?" ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Komisja w składzie: Anna Korzeniewska, Małgorzata Żołdowicz i Magdalena Bielińska przyznała następujące miejsca:
Kategoria 1: Zdjęcie osoby czytającej książkę - może być selfie:
1. Jan Ostojski – Żurek 7a
2. Alicja Bambrowicz 2d
3. Alicja Stawicka 6a i Dominik Stawicki 7c
Wyróżnienia:
Emilia Brzozowska 3a
Adam Stawicki 0b
Kategoria 2: Zdjęcie domowej biblioteczki (takiej, jak wygląda na co dzień):
1. Antoni Zalach 6d
2. Antonina Kasprzycka – Buc 6b
3. Leon Romatowski 2d
Wyróżnienie:
Amelia Purol 3a
Zwycięzcom gratulujemy!
Po odbiór nagród zapraszamy do biblioteki szkolnej w dniach 21 – 22 grudnia (poniedziałek i wtorek) w godzinach 7.30 – 13.30 (w poniedziałek dodatkowo 16.00 – 18.00).

NASZA CZYTELNICZKO! NASZ CZYTELNIKU!

Zrób sobie prezent na zbliżające się Święta i czas ferii !
Opuść e-przestrzeń i wyluzuj się z książką !
Nasze biblioteczne nowości pomogą uciec od problemów dnia codziennego.
 Czy jesteś mały, czy dorosły, zanurz się w świat baśni, fantasy, wejdź do świata przygód, magii i legend.
 Poczytaj o dylematach współczesnych nastolatków i zagrożeniach wirtualnej rzeczywistości.
 Sięgnij po książki o sile prawdziwej miłości i przyjaźni .
 Wzruszą Cię do łez opowieści o zwierzętach.
 Dzięki przewodnikom po grach Fortnite, Minecraft masz szansę stać się prawdziwym ekspertem i zwyciężać !
 Możesz też stać się detektywem wszech czasów czytając kryminały i to nie tylko po polsku, ale również po niemiecku, szkoląc przy tym znajomość słownictwa.
 Możesz nauczyć się rysować z mistrzami lub poznać dzieje światowej sztuki choćby czytając „Czyje to farby?” lub „Draka w muzeum”.
 Poznać niezwykłe historie wybitnych osób - od artystek do odkrywców – w serii „Mali – wielcy”, czy „Nazywam się...”.
 A może sięgnij po komiksy np. z serii „Strrraszna Historia”, z których dowiesz się : Który z władców umarł spadając z sedesu ? Dlaczego na migrenę najlepsza jest dziura w głowie? Dlaczego pewien zbzikowany rycerz odciął sobie palec ? I wiele innych mrożących krew w żyłach historii pozwalających w zabawny sposób nauczyć się historii.
Masz wybór z kilkuset zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa najnowszych bestsellerów dla dzieci i młodzieży, dla pedagogów
i Rodziców. Dla wszystkich naszych czytelników.

KILKA WAŻNYCH INFORMACJI

Kochani Czytelnicy!
Kilka ważnych informacji z biblioteki szkolnej:
1. Biblioteka jest czynna codziennie w godz. 7.30 - 13.30,
a także w poniedziałki w godz. 16.00 - 18.00 (30 listopada, 7 grudnia, 14 grudnia i 21 grudnia), aby umożliwić uczniom i ich rodzicom skorzystanie z naszych zbiorów - będzie to czas na wymianę lub dopożyczenie podręczników, wymianę lektur i okazja do wypożyczenia fantastycznych, nowych książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa :))
Serdecznie zapraszamy, nie trzeba się dodatkowo umawiać, oczywiście w reżimie sanitarnym (maseczka, zdezynfekowane ręce, max. 3-4 osoby w bibliotece).
2. Przypominamy również o naszych projektach: "Klub Pożeracza Książek" oraz konkurs fotograficzny "Jak ja czytam?" - szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły i FB.
Do zobaczenia ????
p. Ania i p. Gosia

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dzisiaj dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę z okazji Święta Pluszowego Misia. Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę o Misiu Zbysiu. Dzieci pomagały Misiowi i Borsukowi w razwiazaniu zagadki detektywistycznej.