PIERWSZAKI CZYTELNIKAMI!

W październiku w naszej bibliotece szkolnej, mimo pandemii, udało się przeprowadzić Uroczyste Pasowanie na Czytelników uczniów klas pierwszych.
To nasza wieloletnia tradycja,że w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych odwiedzają nas po raz pierwszy i mogą samodzielnie wypożyczyć książki.
Tym razem w reżimie sanitarnym, ale jak zawsze w odświętnej atmosferze.
Bibliofilek wraz z paniami Anią i Małgosią wprowadził nowych czytelników w świat biblioteki. Dzieci z uwagą wysłuchały „Bajki o tym , jak zaprzyjaźnić się z książką”
Odwiedziły bibliotecznym Pendolino ???? stacje – wypożyczalnię, czytelnię, kącik komputerowy i dla najmłodszych oraz poznały ich przeznaczenie. Rozwiązały też pomyślnie quiz o bibliotece i pracy ludzi związanych z książką ( bibliotekarzy, księgarzy, introligatorów, wydawców ).
Na zakończenie spotkania złożyły uroczystą przysięgę , że będą dbać o wypożyczone książki i czytać, czytać, czytać... bawiąc się przy tym doskonale !
Dodatkowo otrzymały zakładki i słodkie „co nieco” ???? od nas bibliotekarzy.
Plus Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii ”Mała książka- wielki człowiek” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem MEN.

POŻERACZE KSIĄŻEK

Z przyjemnością informujemy, że „największymi” Pożeraczami Książek w naszej szkole zostali Amelia Purol z kl. 3a oraz Antoni Zalach z kl. 6d. Wzięli oni udział akcji zorganizowanej przez świetlicę i bibliotekę szkolną w czasie zdalnego nauczania, mającej na celu podzielenie się z całą społecznością szkolną Waszymi literackimi fascynacjami. Z ich pracami można się zapoznać w bibliotece szkolnej.
Oprócz nagród rzeczowych otrzymali oni nową funkcję w naszej bibliotece szkolnej – będą recenzentami nowych książek w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.
Serdecznie Wam dziękujemy za Waszą pracę i nowe literackie inspiracje.

ZAKUP KSIĄŻEK Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek do naszej biblioteki.
Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Czytelnikom za pomoc w stworzeniu listy książek, które chcielibyście, aby znalazły się w naszej bibliotece.
Ich autorów i tytuły można znaleźć na WIELKIM JAJU ???? przy bibliotece szkolnej.

"BORODZIEJ" BAWI I UCZY KOLEJNE POKOLENIE

Uczniowie klasy 1d pracowali nad książką "Borodziej" na kole czytelniczym. Wykonali plastelinowego Borodzieja i wchodzili w jego rolę. Dziękujemy Pani Ani za wprowadzenie w ulubioną lekturę z dzieciństwa. Mogliśmy poznać leśnego ludka i jego przyjaciół. ????????

Tydzień Głośnego Czytania 28.09. - 02.10.2020r.

Choć III edycja Tygodnia Głośnego Czytania przebiegała w tym roku zupełnie inaczej niż dotychczas, to i tak możemy ją zaliczyć do niezwykle udanych. Odbyło się 16 spotkań, podczas których czytali nauczyciele bibliotekarze oraz dwa, w które zaangażowali się nasi niezawodni lektorzy - p. Magdalena Magierska oraz p. dyrektor Arkadiusz Skrzyński. Również całe Grono Pedagogiczne oraz uczniowie przez cały tydzień podczas lekcji czytali i słuchali różnorodnych tekstów literackich.

Dziękujemy Wam bardzo – Kochani Czytelnicy - za udział w naszej akcji!

W ramach tygodnia czytelnictwa uczniowie kl.4 D próbowali swoich sił czytajac ksiażeczki w języku angielskim. Kornelia-wolontariuszka z kl.7b przeczytała historyjkę młodszym kolegom z zerówki.

Klasa 7f wzięła udział w Tygodniu Głośnego Czytania. Miło było posłuchać kolegów i koleżanek czytających fragmenty swoich ulubionych książek, a nasza wychowawczyni przeczytała nam fragment Harrego Pottera w oryginale. Nie ma wątpliwości, że czytanie książek przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim rozwija słownictwo oraz wyobraźnię, a co za tym idzie sprawia, że stajemy się bardziej świadomi i pewni siebie. Zachęcamy do czytania książek!

Bibliotek już otwarta

Już od 21 września zachęcamy do korzystania z biblioteki szkolnej.

W tym roku obowiązują inne zasady wypożyczania książek oraz zmienione zostały godziny otwarcia biblioteki. Natomiast my - nauczyciele bibliotekarze niezmiennie czekamy na naszych czytelników.

Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem oraz procedurami.
Życzymy Wam dużo zdrowia.
Do zobaczenia!