Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM

Po raz kolejny świetnie bawiliśmy się w wiosenne „Pomieszanie z poplątaniem”. W akcji wzięło udział bardzo wielu uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem poszukiwali na terenie całej szkoły swojej „przysłowiowej” pary. Zabawa wzbudziła wiele pozytywnych emocji i mnóstwo uśmiechów.

PREZENTY DLA BIBLIOTEKI

Spotkała nas wspaniała niespodzianka. Biblioteka wzbogaciła się o nowe zbiory na temat historii Rumi dzięki dyrektorowi Stacji Kultura Dariuszowi Rybackiemu. Miłym posłańcem została pani Magdalena Dilling. Bardzo dziękujemy w imieniu wszystkich czytelników.

WIOSENNA ZABAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Z okazji pierwszego dnia wiosny biblioteka szkolna zaprasza do udziału w zabawie „Pomieszanie z poplątaniem”. Czytelnicy losują karteczki z fragmentami przysłów wiosennych i mają za zadanie dobrać się w pary tak, aby wspólnie utworzyć przysłowie. Na dobrze dobrane pary czekamy z niespodzianką w bibliotece szkolnej. ZAPRASZAMY 21 MARCA. POWODZENIA!

AKCJA #KSIĄŻKA CHRONI

Nasza szkoła wzięła udział w fantastycznej akcji #KsiążkaChroni organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania https://fpc.org.pl/ we współpracy z Wydawnictwem Nowa Era. Otrzymaliśmy bezpłatnie duży pakiet książek w języku ukraińskim - w tym ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie" oraz używanych w języku angielskim – w sumie 60 książek. Książki w języku angielskim dostarczyła organizacja International Book Project, książki w języku ukraińskim są darem wydawców z Ukrainy. Książka cegiełka powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów.

SPOTKANIE AUTORSKIE - KOLEJNA ODSŁONA

Za nami kolejny dzień warsztatów z autorką serii „Julka i Szpulka" Mają Strzałkowską. Tym razem dzieci dowiedziały się jak powstaje książka biorąc udział w wielu zadaniach np.: co wiesz o powstawaniu książek - szybki quiz, wydawnicze puzzle - czyli wydanie książki krok po kroku, zapakuj książkę w minutę jednocześnie będąc eko, zabawny taśmociąg do robienia autografów, składamy książkę, wymyśl tytuł - zadanie specjalne, druk to nie wszystko oraz trudna sztuka - czyli dystrybucja i promocja.
Dzięki temu, że autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła proces powstawania książki od pomysłu do gotowego produktu, spotkanie było bardzo inspirujące i satysfakcjonujące dla uczestników. Jednym słowem było SUPER! Galeria

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE Z P. MAJĄ STRZAŁKOWSKĄ

Za nami pierwszy dzień warsztatów detektywistycznych pt. „Mali Detektywi na TROPIE” z autorką fantastycznej serii książek dla dzieci pt.„Julka i Szpulka” panią Mają Strzałkowską.

Na małych detektywów czekały następujące zadania: rysowanie portretu pamięciowego (trening koncentracji uwagi, aktywne słuchanie), robienie tropów i śladów w masie plastycznej (sensoryka, ćwiczenie spostrzegawczości), poszukiwania zagubionej maskotki (nauka logicznego myślenia, rozwój kreatywności i samodzielności), zagadki detektywistyczne - poznajemy słowa związane ze śledztwem (walor edukacyjny), robimy odbitki palców - podpisujemy portrety pamięciowe. Dzieci bardzo aktywnie brały udział we wszystkich zadaniach i świetnie sobie z nimi poradziły, a nasza biblioteka otrzymała od autorki książkowy prezent ze specjalną dedykacją od autorki dla czytelników SP 1.
Galeria