ANTEK - RECENZUJE :)

Antek - szóstoklasista, miłośnik książek recenzuje książki specjalnie dla naszych czytelników.

"Baśniobór"

Szukacie bardzo ciekawej książki do czytania? Przedstawię wam książkę, przez którą Harry Potter w moich rankingach spada na drugie miejsce.

Jest to książka Brandona Mulla, który napisał m.in. serię Baśniobór, serię Pięć Królestw i pierwszą część serii Spirit Animals.

Chcę Wam opowiedzieć o pierwszym tomie wspomnianej wcześniej serii Baśniobór o tym samym tytule. Opowiada ona rodzeństwie Kendry i Setha, którzy musieli wyjechać do swojego dziadka od strony taty, ponieważ ich dziadkowie od strony mamy zmarli, a za pieniądze z ich ubezpieczenia wszyscy dorośli członkowie rodziny mieli sobie zafundować rejs statkiem. Gdy rodzeństwo dojeżdża na miejsce okazuje się, że ich dziadek nie jest zwykłym dziadkiem tylko opiekunem rezerwatu dla magicznych stworzeń jakim jest Baśniobór. W tytułowym Baśnioborze przeżywają wiele ciekawych przygód czasami mrożących krew w żyłach. Poznają też tajemnicę swojej babci. Jaką? O tym dowiecie się czytając książkę.

Książka bardzo mi się podobała.

Moja ogólna ocena:

⭐⭐⭐⭐⭐