Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rumi

Naszych uczniów wspierają:

ANTEK RECENZUJE - SERIA "ZWIADOWCY"

Zwiadowcy

Tom 1

Ciekawią Was (tak jak mnie) książki fantasy? Jeśli tak, to seria Zwiadowcy australijskiego pisarza Johna Flanagana to coś dla Was.

W pierwszej części z cyklu zatytułowanej “Ruiny Gorlanu” poznajemy 15-letniego Willa> Will marzy o tym aby dostać się do szkoły rycerskiej. Niestety jego los jest uzależniony od barona, który jest niechętny temu pomysłowi. Z pomocą Willowi przychodzi tajemniczy Halt, opiekun zwiadowców, proponuje mu wstąpienie do tej owianej legendą grupy. Podczas nauki u Halta, Will uczy się strzelać z łuku i jeździć na kucyku Wyrwiju. Pod koniec książki wszyscy zwiadowcy ruszają na pewną misję. Jaką? Dowiecie się sami.

Książka trzyma w napięciu i jest bardzo wciągająca.

Moja ogólna ocena:

⭐⭐⭐⭐⭐

ANTEK RECENZUJE - SKARPETKI :)

Skarpetki

Często gubią Wam się skarpetki? Możecie powiedzieć “Tak!”, ale na pewno nie tak często jak rodzinie małej Be, bohaterom książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) autorstwa Justyny Bednarek.
Wezwany na pomoc hydraulik nie umie im pomóc. Jednak w pewnym momencie przesuwa pralkę i okazuje się, że jest tam dziura. W tej dziurze skarpetki giną i przeżywają różne przygody. Poznacie m.in. skarpetkę, która została marynarzem.
Justyna Bednarek napisała kolejne tomy. O ile się orientuję jest ich 4. Również opowiadają o skarpetkach i o ich przygodach. Jakich? Dowiecie się czytając książki.
Dużą zaletą są ilustracje wykonane przez Daniela de Latour i duża czcionka tekstu.
Książki są skierowane dla młodszych “czytaczy” (w tym dla klas 1 –3)
Moja ogólna ocena

                                                                     

⭐⭐⭐⭐

AMELIA RECENZUJE:)

„EMI i Tajny Klub Superdziewczyn”

 Cześć!
Mam na imię Amelka.
Jestem uczennicą klasy III a. Uczęszczam do Szkoły Podstawowej
Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi.
Chciałabym Wam polecić i zachęcić do przeczytania ciekawej książki pt. „EMI i Tajny Klub Superdziewczyn”. Emi to dziewczynka, która chodzi do „zerówki” i założyła swój Tajny Klub z Florą, Bianką, Anielą i Faustyną. Jego hasło brzmi: NIGDY WIĘCEJ NUDY!
Kto chce wstąpić do Klubu, musi wiedzieć , że:
„Nic u nas nie wskóra płaczka,
Chwalipięta, samolub, zakalec,
Tchórz , jędza i zarozumialec.
Tajny Klub to jest superpaczka!”
Z książki dowiecie się jak Emi i Superdziewczyny wpadły na pewien trop profesora Kaganka.
Na końcu książki znajdziesz Poradnik „Jak założyć Tajny Klub?
Wybierz się do biblioteki w Szkole Podstawowej Nr 1 i wypożycz
I część „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. 

 Dołącz do EMI :)

ANTEK - RECENZUJE :)

Antek - szóstoklasista, miłośnik książek recenzuje książki specjalnie dla naszych czytelników.

"Baśniobór"

Szukacie bardzo ciekawej książki do czytania? Przedstawię wam książkę, przez którą Harry Potter w moich rankingach spada na drugie miejsce.

Jest to książka Brandona Mulla, który napisał m.in. serię Baśniobór, serię Pięć Królestw i pierwszą część serii Spirit Animals.

Chcę Wam opowiedzieć o pierwszym tomie wspomnianej wcześniej serii Baśniobór o tym samym tytule. Opowiada ona rodzeństwie Kendry i Setha, którzy musieli wyjechać do swojego dziadka od strony taty, ponieważ ich dziadkowie od strony mamy zmarli, a za pieniądze z ich ubezpieczenia wszyscy dorośli członkowie rodziny mieli sobie zafundować rejs statkiem. Gdy rodzeństwo dojeżdża na miejsce okazuje się, że ich dziadek nie jest zwykłym dziadkiem tylko opiekunem rezerwatu dla magicznych stworzeń jakim jest Baśniobór. W tytułowym Baśnioborze przeżywają wiele ciekawych przygód czasami mrożących krew w żyłach. Poznają też tajemnicę swojej babci. Jaką? O tym dowiecie się czytając książkę.

Książka bardzo mi się podobała.

Moja ogólna ocena:

⭐⭐⭐⭐⭐

NOWOŚCI W NASZEJ BIBLIOTECE

ZACHĘCAMY DO LEKTURY