OBCHODY JUBILEUSZU 105-LECIA NASZEJ SZKOŁY

28 maja uczciliśmy jubileusz 105 – lecia naszej szkoły. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej naszej szkoły na specjalnie przygotowany z tej okazji występ artystyczny. Wśród znakomitych gości znaleźli się: przedstawiciele władz naszego miasta z burmistrzem, panem M. Pasiecznym na czele, pan J. Wiśniewski z Kuratorium Oświaty, przedstawiciele władz powiatu wejherowskiego – p. B. Tokłowicz oraz pani J. Król, były minister edukacji, senator i absolwent naszej szkoły - p. E. Wittbrodt, przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i związków zawodowych, byłe panie dyrektorki, emerytowani pracownicy oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Przedstawienie w wykonaniu uczniów ukazało historię naszej szkoły, a śpiew chóru szkolnego umilił wspólnie spędzony czas. Goście mieli okazję zwiedzić szkołę w specjalnym pochodzie z Józefem Wybickim – wszakże on najlepiej zna naszą Jubilatkę! Mogli także skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na zorganizowany tego dnia festyn. Było wzruszająco, ale też radośnie i gwarnie. Chociaż SP 1 ma sto pięć lat, wciąż tętni życiem!

KONCERT JUBILEUSZOWY

W niedzielę 15 maja 2022 r. w hali MOSiR byliśmy uczestnikami koncertu poświęconego 105 rocznicy urodzin Szkoły Podstawowej nr 1. Inicjatorki tego przedsięwzięcia - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, a jednocześnie absolwentki SP1, p. Hanna Wojtaś i p. Jolanta Gronek zaprosiły do współpracy uczniów, absolwentów i pracowników szkoły:
- p. Żanetę Knurek - nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, z uczniami klasy 2b prezentującymi talenty wokalne i układy taneczne,
- p. Annę Szczygielską - nauczyciela muzyki z uczniami chóru szkolnego, którzy zaprezentowali utwory muzyczne o szkole (w części autorskie),
- p. Joannę Ryduchowską-Wrzałek – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, która w aktorski sposób przedstawiła fragment ,,Dezyderaty” oraz wystąpiła ze swoimi uczniami z klasy 1b we wdzięcznej roli, składających życzenia ,,naszej poczciwej Jubilatce”,

- uczennice klasy 1c w utworze ,,Piosenka o szkole”
- uczennicę klasy 5b w utworze „Rumski jazz”,
- uczniów klasy 2 c – prezentacja dawnego dzwonka oraz historii szkoły.

Dużo niezwykłych wrażeń dostarczyli także absolwenci naszej szkoły, którzy chętnie podjęli się trudu przygotowań i zaprezentowali swoje talenty wokalno - instrumentalne. Licznie zgromadzona publiczność z zacnymi gośćmi - przedstawicielami Urzędu Miasta i emerytowanymi pracownikami szkoły, nagrodziła wykonawców gromkimi brawami, a wypowiedziane słowa uznania i wdzięczności były dla wszystkich wykonawców wspaniałą nagrodą. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie. pełna fotorelacja

Z HISTORII SZKOŁY

TORTY DLA SZKOŁY

W świetlicy powstały torty urodzinowe ???????? i olbrzymia laurka z życzeniami od uczniów dla naszej Szkoły. ????????

NIEŚMIERTELNA PARTIA SZACHÓW

Nieśmiertelna partia polska z 1930r. , czyli szachowe widowisko, które rozegrano na szkolnym boisku w związku z obchodami 105-lecia szkoły, a w roli głównej, jako bierki szachowe, wystąpili nasi uczniowie.
Dziękujemy za udział.♟️♟️♟️

QUIZY URODZINOWE

Z okazji zbliżających się 105-tych urodzin naszej szkoły zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy na jej temat w nowym super quizie.

Józef Wybicki świętuje razem z nami! Dlatego drugi quiz jest właśnie o nim.

Kto z Was zdobęcie komplet punktów?